Звуки [ т ], [т’ ]. Позначення їх буквами «Т», «т» (те)
Читання складів, слів. Звуковий аналіз слів.
Мета. Формувати вміння
правильно вимовляти і виділяти з вимовленого слова звуки [ т ], [т’ ],
позначати їх у звуковій моделі відповідними умовними знаками та буквами « Т»,
«т» (те) на письмі, читати склади, слова, речення з новою буквою.
Розвивати уміння
добирати слова з певним звуком , граматичну пильність та уважність; проводити
спостереження над багатозначними словами.
Виховувати турботливе
ставлення до природи – до птахів , бажання їм допомогти взимку.
Обладнання. Предметні малюнки,
зображення букви «Т». комплект фіщок для звукового аналізу, ілюстрації пташок,
набір слів, малюнок зерняток.
Хід уроку
I. Організаційний
момент.
Холодно зараз в лісах
і луках,
Холодно зайчикам ,
лискам, птахам.
Затишно, тепло у класі
у вас.
Друзі, я вітаю всіх
вас!!!
II. Мотивація
навчальної діяльності.
показую фрагмент м/ф «
Дюймовочка»
1. Бесіда
– Що трапилося з
ластівкою? А чому вона впала?
Ластівки – теплолюбиві
птахи, вони не живуть тут взимку. ЇЇ крильця замерзають, і вона не зуміє навіть
піднятися в небо, щоб привітати сонечко.
– Чи всі птахи
відлетіли взимку? Яких птахів називаємо перелітними?
– Чому вони
відлітають?
– Яких птахів
називають зимуючими? Як їм живеться? Як ми можемо їм допомогти?
– Що треба зробити,
щоб допомогти птахам узимку?
2. Повідомлення теми
та мети
– Щоб врятувати нашу
ластівку, ми з вами виконаємо завдання і зберемо зернятка,. Для цього ми
познайомимося і вивчемо нову букву, дізнаємося про її звучання, навчимося
читати склади, слова, загадки, а також ми надамо зусиль, щоб врятувати НАШУ
ЛАСТІВКУ
III. Актуалізація знань.
Букви виконують
складну , але дуже потрібну роботу- складають нові слова. Після напруженої
роботи вони зазвичай відпочивають.Якось букви гуляли вздовж річки і пишалися
своїм відображенням у воді давайте впізнаємо ці букви
Н М У А К И О С П Л І
Р В
– Які букви позначають
голосні звуки?
-Які букви позначають
приголосні звуки ?
– Які слова можна
скласти з цих букв? (сова. пил, тир, ніс, сир. вила, кіт, ліс, тік, нива, сік, мир, слива.)
IV .Вивчення нового
матеріалу
1. Виділення звуків [
т ], [т’ ].
Будьте зараз
уважними!Послухайте скоромовку і скажіть. Які звуки найчастіше прозвучать.
Тато тигр,тигриця - мама
Тихо ходять
чагарями.
Тигреня ричати вчиться,
Тигра всякий звір
боїться.( Слайд)
Тигр пропонує нам
відгадати загадки
Я
квітка ніжна, як весна,
Я різні сукні маю.
Все літо пишна й запашна,
Я й осінь зустрічаю.
Буваю кольору зорі,
Лимона колір маю,
І снігу зимної пори,
І вишнею палаю.
(Троянда) . (Слайд )
Я різні сукні маю.
Все літо пишна й запашна,
Я й осінь зустрічаю.
Буваю кольору зорі,
Лимона колір маю,
І снігу зимної пори,
І вишнею палаю.
(Троянда) . (Слайд )
-Діти, а хоробрий принц він хто. Як його імя?
Я
гордо голову тримаю
І перед вітром не схиляю.
Я жовтий, білий, полум'яний,
І наче яблуко, рум'яний.
В саду я квітну навесні.
Скажи, яке ім'я мені?
(Тюльпан). (Слайд )
І перед вітром не схиляю.
Я жовтий, білий, полум'яний,
І наче яблуко, рум'яний.
В саду я квітну навесні.
Скажи, яке ім'я мені?
(Тюльпан). (Слайд )
Артикуляція звуків [ т ], [т’ ]. Відносення їх до
приголосних, позначення фішками.
Визначення місця звуків [ т ], [т’ ] у словах
Літо., торт, тигр.
Тюлень, кріт, телефон, тінь,комета, стіна, малюють.
Яке слово для вас було
новим?
Ознайомлення з буквою
Т
На письмі і при
читання звуки [ т ], [т’ ].позначаємо буквою Т.
–Аналіз будови ( на що
схожа, де у класі можна побачити)
– А навіщо нам велика
і мала букви?
ПРАКТИЧНА РОБОТА
·
У вас на партах лежить листочок із текстом , спробуємо його прочитати, але
тут будуть букви ще не знайомі.Хто допоможе мені.Знайдіть і обведіть олівцем
усі букви Т і підрахуйте скільки їх.
– А чи є у клас діти у
яких ім'я починається з букви Т, або прізвище, або буква є в середині
підніміться, будь ласка і назвіть себе
– Багатоніжка
позбирала всі букви, які ви вивчили.Де знаходиться Т. Після якої букви?
Чому синього кольору?
ЧИТАННЯ складів
ТА.ТО,ТУ ,ТІ. Ти……
Гра « Додай склади»
Те- телефон, телеграф,
телеграма.
Та- танок, табір,
табун
Ті- тісто, тінь.
ТУ- туман,туфлі
V. Закріплення
Робота з букварем
Ми вже так багато
назбирали зерняток, але куди ж їх покласти. Щоб вони не розсипалися.?Я вам
зараз підкажу. На уроці праці мої учні майстрували іграшки.
·
Не вгадати вам нізащо,
·
Котра іграшка – найкраща!
( у вас на партах
лежать малюнки іграшок)
-Трактор заводний!
– Зовсім ні!
-Електрична залізниця
– Помилився
-ну, тоді це пароплав
-Не вгадав!
– Зрозуміло , це-
літак.-Знов не так.Добре,відповідь я дам- та яку зробив ти сам!
-Відгадайте, які
іграшки зробили діти, а щоб заробити зернятко завдання ускладнюється, одна
буква загубилася
ЛІ__АК
__АКСІ АВ__О
_____АНК МЕ__РО малюнок тролейбуса і трамвая
Яка однакова буква є у
цих словах?А який звук вона позначає?
·
Яким одним словом можна назвати всі слова ? А де знаходиться звук Т у цих
словах?
·
А який транспорт можна побачити на вулицях нашого міста?
·
А люди, яких професій працюють на них?
Робота з Букварем
Ластівка в квітні день
починає, а соловей кінчає.
Ластівки низько
літають – дощ обіцяють.
Робота з
багатозначними словами
– У лісочку, куди
літала до друзів ластівка, живуть цікаві багатозначні слова. Ось одне із них, прочитайте його
КО_ТИ_КИ
-Скільки складів у слові?де знаходиться буква Т, який звук
позначає буква?
Словникова робота
КОТИКИ- бруньки на
вербі
КОТИКИ- маленькі
тварини
Вправа на увагу. Що відмінного
у цих словах?
літо тісто листівка
лото місто ластівка
Читання слів, утворених з букв слова
ластівка
Словникова робота
Віск — пластична маса жовтого чи білого
кольору, яку виробляють бджоли.
Лавка — дошка на стояках, на яку можна сісти
або похилий стіл з прикріпленими до нього сидіннями, за яким працюють учні.
Ласка — невелика хижа тварина з тонким і
гнучким тілом.
VI Підсумок
-От і скінчився наш
крок. Сподіваюсь, що ще міцніше здружив нас із природою . а токож із читанням.
Нехай же горить у ваших очах вогник знань.
– Так я к же треба
допомагати птахам взимку?
-З якою буквою
познайомилися на уроці?
-Про що нове ти
дізнався?
Що для тебе було
цікавим?
-Що тебе здивувало?
На що ти звернув
увагу?
·
Ой, а ластівка залишила нам повідомлення на
зернятках, давайте його прочитаємо
Я вам вдячна!!!
Комментариев нет:
Отправить комментарий